Twórcy
Twórcami tej strony są lekarze pracujący w Klinice Neurochirurgii UCK WUM w Warszawie przy ul. Banacha 1a. W swojej codziennej praktyce lekarskiej mają doświadczenie z bardzo dużą liczbą przypadków tętniaków wewnątrzczaszkowych, pękniętych i niepękniętych, oraz z innymi malformacjami naczyniowym mózgu.
Specjalista neurochirurgii
Starszy asystent w Klinice Neurochirurgii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM przy ul. Banacha 1a. Absolwent z wyróżnieniem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2012 roku. Specjalizacja z neurochirurgii ukończona w 2019 r. w Klinice Neurochirurgii UCK WUW.
lek. Katarzyna Wójtowicz
Moje zainteresowania kliniczne obejmują neurochirurgię naczyniową – tętniaki naczyń mózgowych, malformacje tętniczo–żylne, naczyniaki jamiste, przetoki oponowe oraz inne, rzadkie malformacje naczyniowe. Ponadto interesuję się skomplikowanymi przypadkami tętniaków wewnątrzczaszkowych (tętniakami rozwarstwiającymi, mykotycznymi, dolichoektazjami), postępowaniem w przypadku rekanalizacji po leczeniu wewnątrznaczyniowym, postępowaniem przy mnogich tętniakach, kwalifikacją do leczenia pękniętych i niepękniętych tętniaków. W swojej praktyce zwracam również uwagę na chorobę Moya–Moya, postępowanie z naczyniakami jamistymi (w tym w pniu mózgu), konflikty nerwowo–naczyniowe (neuralgia trójdzielna, napadowy kurcz twarzy – tzw hemifacial spasm).
Spośród neuroonkologii zajmuję się glejakami, oponiakami (oponiakami sklepistości, oponiakami podstawy czaszki, oponiakami wewnątrz kanału kręgowego), guzami rdzenia kręgowego, guzami przerzutowymi i innymi.
Jestem autorem i współautorem publikacji w neurochirurgicznych czasopismach naukowych. Moje prace badawcze skupiają się na tętniakach naczyń mózgowych – kwalifikacji do leczenia, ocenie wyników postępowania, czynnikach ryzyka. Ponadto badam guzy pochodzenia glejowego – ich biologię, ocenę radiologiczną.
W 2021 roku odbyłam miesięczny staż z neurochirurgii naczyniowej w Barrow Neurological Institute w Stanach Zjednoczonych – wiodącym ośrodku neurochirurgii – pod przewodnictwem Dr Michaela Lawtona. W marcu 2022 roku odbyłam staż w renomowanym ośrodku neurochirurgicznym w Mayo Clinic, w Stanach Zjednoczonych.
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Młodszy asystent i doktorant w trakcie specjalizacji w Klinice Neurochirurgii WUM Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przy ul. Banacha 1a.
Autor i współautor publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych. Główny badacz w wieloośrodkowym badaniu klinicznym z randomizacją nt. konieczności stosowania szwów Dandy’ego (przedmiot dyzertacji doktorskiej).
lek. Łukasz Przepiórka
W 2019 roku nagrodzony Laurem Medyczny im. dra Wacława Mayzla przez Polską Akademię Nauk za cykl publikacji oraz Złotą Odznaką Studenckiego Towarzystwa Naukowego za całokształt działalności naukowej w trakcie studiów. Od 2013 roku, wówczas jeszcze jako student, związany z Kliniką Neurochirurgii WUM.
Od początku neurochirurgicznego rozwoju poszerza swoją wiedzę o doświadczenia zdobyte w najlepszych światowych ośrodkach: Londynie (St George’s Hospital), Seattle (University of Washington), Nowym Jorku (Weill Cornell New York Presbyterian Hospital ), Phoenix (Barrow Neurological Institute), Rochester (Mayo Clinic).